Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • GooglePlus
  • Linkedin
444 9 668

Kuryem Nerede Takibi

Rate this item
(0 votes)

Teknolojinin gelişmesinin yararının olduğu alanlardan biride taşımacılık alanlarından olan kurye yada kargo hizmetlerinin verildiği alanlarda olan gelişmelerdir. Bu gelişmelerin bize sağladığı en büyük yararlardan biride kişilerin gönderdikleri gönderilerin yada bekledikleri paketlerin ellerine ulaşması için nerede olduğunu ve zamanı takip etmelerine adına terminallerin oluşmasıdır.

Beklenilen veya gönderilen bir paket öncelikle kurye firmasının sistemine dahil olmaktadır. Girilen bilgiler neticesinde QRCode tarafından üretilen özel kod ile okutulması sağlanmaktadır. Özel oluşturulmuş QRCode ile paketi taşıyan kurye personeline bulunan GPS cihazları ile online olarak takibinin yapılması mümkün olmaktadır. Bu sayede aldığının bir ürünün kendine ulaşması için paketinin nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğim gibi zamanı bilmektedir. Bu sayede kişi kendini ona göre ayarlar yada kendine yakın olan kurye firmasının şubesinden paketini alabilmektedir.

online-kargo

Aynı şekilde gönderdiğiniz bir ürün veya kargonun nerede olduğunu, teslim edilip edilmediğini veya istenilen yere ulaştığını direk olarak GPS sistemi üzerinden taşıyan kargonun konumunu görebilirsiniz. Kime teslim edildiğini, paketin teslim alınıp alınmadığı yada iadesinin olup olmadığı gibi bir çok bilgiye online olarak internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu sistemi kullanan kurye veya kargo şirketlerinin sayısı fazla olmamasına rağmen yakın zamanda bir çok yerde artacağını görmekteyiz.

Özellikle kurumsal olarak iş yapan firmaların gün içinde sıklıkla gönderdikleri acil evrak veya kıymetli dosyalarının takiplerini bu şekilde yapabilmektedir. Kişilerin kuryem nerede takibi ile şeffaf bir alt yapı üzerinden takip edilmesi kullanıcı memnuniyeti açısından önemli şeylerin başında gelmektedir.

Read 2204 times
Kategorideki diğer yazılar: « İzmir Kurye