Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • GooglePlus
  • Linkedin
444 9 668

Kurye Personeli

Kurye personeli, şehir içinde yaya, motosikletle ya da araçla dağıtım yapan firma personelidir. Genellikle bankalar bankamatik ya da kredi kartı teslimatlarında kuryeleri kullanmaktadır. Bunun haricinde büyük şirketler de şehir içi evrak alış-verişlerinde kuryeleri kullanmaktadırlar.

Peki, kuryelerde çalışan personel için kurye personeli seçimi nasıl yapılmaktadır. Kurye firmaları personel seçimi yaparken dikkat ettikleri ilk kriter en azından bir A2 ehliyetine sahip olma şartıdır. B sınıfı ehliyete sahip olmak tercih sebebi olabilmektedir. Bunun haricinde bir kurye elemanında aranan nitelikler organizasyon, koordinasyon ve kontrol becerilerinin gelişmiş olmasıdır. Ayrıca bir kurye personeli seçimi ile personeli seçimi öncesinde personelin sorumluluk sahibi olması beklenmektedir. Dağıtım sektörü deneyimine sahip olmak da kurye personeli seçiminde tercih sebebi olmaktadır.

Bir kurye firmasına iş başvurusu yapmak için yukarıda saydığımız şartları taşımanız gerekmektedir. Bu şartlar personelde aranan temel şartlar olmakla birlikte bazı kurye firmaları bu şartların yanında başka şartlarda aramaktadır. Ancak yukarıda saydığımız bu şartlar her kurye firmasının bir kurye personeli seçiminde aradığı özellikler arasında yer almaktadır.