Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • GooglePlus
  • Linkedin
444 9 668

Kurye Dağıtımı Nasıl Olmalıdır

Kurye dağıtımı iyi olması için öncelikle ilk aşamada gönderilecek paketin iyi şekilde paketlenmesi ve istiflenmesi gerekir. Çünkü dağıtımda teslimat sırasında kişilerin gönderileri almadan önce kontrolü sırasında aldıkları paketin zarar görmüş yada doğru paketlen memesine bağlı olarak içinden düşerek kaybolması size sorunlar yaşatabilir. Her şeyden önce müşteri memnuniyetini kaybetmiş olursunuz.

kurye-dağıtımı-nasıl-olmalıdır

Bunu yapacak personelin konusunda uzman paketleme personeli olması gerekir. Bazen kırılacak ve hassas taşınması gereken eşyaların aynı şekilde gelişi güzel hazırlanarak istiflenmesi aracın ani manevralar yaptığından sağa sola çarpmasından dolayı kırılmasına ve hasar görmesine neden olur. Özellikle de kişilerin internet üzerinden satın aldıkları ürünlerde yaptıkları alışveriş sonrası kurye taşıması çok önemlidir. Doğru ve güzel şekilde paketlenerek istiflenen eşyaların dağıtımı aynı şekilde uzmanlar tarafından olmalıdır. Dağıtımın yapılacağı adres iyi kayıt altına alınmalı. Taşıması ve kurye dağıtımı esnasında yanlış adrese ve kişilere teslimat yapılmamalıdır. İstenilen zaman içinde en hızlı sürede dağıtımlar yapılmalıdır. Her gönderinin bir bandrol numarası olduğu için sistem üzerinden bunun kontrolü yapılarak ilgili adrese kurye dağıtımı olmalıdır.

Paketlemek, taşımak ve dağıtımını yapmak kurye firmaların en esas görevleri arasında yer almaktadır. Bu adımlardan birinin olmaması yada kusurlu olması dağıtımın ve verilen hizmetin doğru şekilde olmamasına neden olur. Kurumsal olarak hizmet veren kargo şirketlerinin tüm bu adımları profesyonelce yapmaları gerekmektedir.