Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • GooglePlus
  • Linkedin
444 9 668

Kargo Paketlenmesi

Kargo taşınmasından öncesi yapılan paketlemenin çok iyi yapılması gerekir. Çünkü internet üzerinden alışveriş yaparak bir ürün alan kişiye aldığı ürünü kargo taşıma firmaları tarafından teslimatı yapılır. Bu teslimat süresince kişinin ürünü alarak siparişi geçtikten sonra ki geçen zaman kişinin ürünü beklediği zamandır. Ürün belkide kişi için çok önemli bir parça olabilir.

Alınan ürünün kargolanması çok iyi olmazsa yani paketlenmesi gelişi güzel şekilde sağlam olmayacak şekilde olursa yolda zarar görmesi, kırılması içten bile değildir. Böyle biri durumda aldığı ürünün kontrolünü yapan kişi gelen ürünün kırık veya zarar olduğunu gördüğünde geri iadesini yapacak ve bu durum ona ekstra zaman kaybetmesine neden olacaktır.

Kargo ve kurye taşıması kadar paketlemesi de profesyonellik isteyen bir iştir. Herkes aynı şekilde paketlemeyi yapamaz. Bazı ürünlerin özel teknik ile kolilenmesi gerekir. Kırılacak ve hassas olan parçaların ayrı bir titizlik ile sarılması ve kırılmayacak şekilde taşımaya müsait olması gerekir. Bunu yapan personele bu konu hakkında bilgi verilmeli ve ilk defa bu işlemi yapacak olan personelin eğitim verilmeden kargo paketleme ve kolileme yapılmamasının sağlanması gerekmektedir.

Kişiler için önem azr eden bazı gönderilerin eline ulaşması kadar geçen zamanın değeri kadar geri iade edilmesinde geçen zamanın kaybı daha fazla olacaktır. Özel bir paketleme servisi kurulmalı ve bu servis sadece bu işi yapmalıdır. Kurumsal ve profesyonel kargo firmasının öncellikleri arasında bu bölüm veya servislerin olması önemlidir.