Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • GooglePlus
  • Linkedin
444 9 668

Bölgesel Kurye Gönderimi

Bölgesel demek bulunduğu ülkenin veya konumun herhangi bir yerine yada noktasına değil se bölgesi verilen isim demektir. Yani mevkiinin bölge ile sınırlarının olduğu yerdir. Bu sınırların içini ve nereleri kapsadığını iyi bilmek gerekir. Çünkü bir gönderinin yani kurye paketinin dağıtımında bölgesel kurye gönderimi diye gönderildiği zaman direk o bölgede bulunan iller, ilçeler ve yerleşim birimlerine dağıtılması ve gönderiminin yapılması demektir.

Bölgeler içinde örneğin tüm kamu kuruluşlarına diye geçiyor ise adres kısmına bazen tek tek tüm kamu işletmelerinin adresleri değil de direk bölgesel kamu işletmeleri denildiği zaman sadece o bölgede bulunan kamu işletmelerine ilgili dağıtımın gönderilmesi yapılır. Bu bazen direk il şeklinde bazen de ilçeler ve kasabalar olarak da belirtilmektedir. Bu dağıtımı yapan profesyonel kurye firması hiç bir binayı ve kuruluşu atlamadan eksiksiz şekilde gönderilen broşür, dosya ve bilgi amaçlı zarfların yerine ulaşmasını sağlamalıdır. Teslimat yapılırken belirtilen sayı kadar verilmeli ve gelişi güzel teslimat yapılmamalıdır.

Çünkü genel de bu tip gönderimlerde toplu bilgilendirme amaçlı broşür dağıtımı , gazeteler, dergiler ve ilgili yerde kullanılmak üzere çeşitli araç ve gereçler olmaktadır. Dağıtılan bu araçlar ve gereçler sayılı olduğu için ilgili bölgede ki yerlere verilmesi de aynı sayı üzerinden ne fazla ne eksik olarak verilmesi önem arz etmektedir. Fazla olarak dağıtımı yapılan kurye gönderisinin bir sonra ki yere noksan verileceği için bu sizin sorun yaşamanızı neden olabilmektedir. Dağıtımı yapan personelin bu konuda titiz olarak teslimatı yapması gerekmektedir.

Ülkemizde bulunan bölgelere toplu olarak gönderilen tüm kurye dağıtımları gözetim altında ve hassas şekilde verilmesi gerekir. Çünkü bu toplu bir dağıtım olduğu için kolay değildir. Uzman ve profesyonel tecrübe ile bu işi yapan firmalar tarafından yürütülmesi gereken bir iştir.